Çalışma Saatleri / Pazartesi - Cuma 9:00 - 18:00

KAT PLANI ÇİZİMİ-RÖLÖVE

İndirimli Ürün

2,00 ₺

1,00 ₺

Fiyat KDV Dahil

Mevcut Seçenekler:

SİZE VERİLECEK HİZMETLER

1-YAPINIZ YERİNDE RÖLEVE ÇALIŞMASI YAPILARAK ÖLÇÜLENDİRİLİR.

2-ÖLÇÜLER BİLGİSAYAR ORTAMINA AKTARILIR

3-A4 VE A3 BOYUTLARINDA ÇIKTI ALINIP İMZALI BİR ŞEKİLDE TESLİM EDİLİR

BU PAKETİ OKUL,KREŞ,HASTAHANE ,YURT ,LOJMAN VS GİBİ KURUMLAR TERCİH ETMESİ TAVSİYE EDİLİR.

Yerleşim planı - Kat planları

Yapıların temel fiziksel özelliklerini gösteren, mühendislik detayları bulunmamakla birlikte hacim ve alan ölçümü hesaplarını barındıran teknik çizimlere rölöve veya kat planı ismi verilmektedir. Esasen mevcut yasalara göre rölöve bulundurmak binalar için bir seçenek değildir. Ancak bu konuda yeterli denetimin yapılmıyor olması sebebiyle yapı sahiplerinin bu planları ancak zorunlu oldukları durumlarda edinmeleri söz konusu olmaktadır. Kat planı, yerleşim planı veya rölöve binanın inşasında kullanılan proje değildir. Yalnızca katların kuş bakışı planının yer aldığı projeler, kentsel dönüşüm kararı aldırabilmek için hazırlanacak risk raporunun da esas unsurlarından bir tanesidir. Risk raporu hazırlanabilmesi için yapının rölövesinin hazırlanması veya mevcut planın yapı firmasına iletilmesi gereklidir. Aksi halde rapor hazırlanamaz ve kentsel dönüşüm kararı alınamaz.

Firmamız, kentsel dönüşüme girmesi istenen yapıya ait rölöve mevcut değilse, bu projeyi hazırlayabilmektedir. Mevcut yapıların günümüzden çok eski tarihlerde yapıldığı ve bir kısmının herhangi bir plana dahi tabi olmadığı düşünülecek olursa, binaya ait temel çizimlerin de var olmaması söz konusu olmaktadır, ki bu inşa için kullanılan çizimler bahsettiğimiz uygulama için kullanılamamaktadır. Rölövenin kat planı biçiminde hazırlanması ve kendi formatına uygun biçimde A3 ve A4 formatında çıkarıldıktan sonra çizimi yapan mimar veya mühendisçe onaylanması gereklidir. Analitik hesaplamalar yapılması gereken planlarda, birimlerin kullanım amaçları, giriş ve çıkışlar, pencereler ve yapıya ait her detay planın üzerine işlenir.

Röleve sanatsal bir çizim olmayıp, teknik bir çizimdir bu nedenle yetkili olmayan kişilerin hazırladığı planların bir geçerliliği bulunmamaktadır.

Ne kanun nazarında, ne de risk raporu hazırlayacak firma nazarında yetkili onayı bulunmayan planlar dikkate alınmamaktadır. Firmamız sizin için kat planlarını hazırlayabilmekte, dilerseniz kentsel dönüşüm için almak istediğiniz kararda kullanılacak risk raporuna işlemi dahil edebilmektedir. Bizimle iletişime geçtiğinizde zaten gerekliliklerden birisi olarak talep edeceğimiz bu belgeyi uygun standartlarda ve kanuna uygun biçimde hazırlayıp dosyanıza dahil ediyoruz ve kentsel dönüşüm kararı alınması noktasında herhangi bir sorun yaşamamanızı temin ediyoruz. Hizmetlerimizden faydalanabilmek için internet sitemizde yer alan ürünlerimizden dilediğinizi hemen sipariş edebilirsiniz. En hızlı şekilde hizmetinizde olacağız.

Bu Ürün İçin Gönderilen Yorumlar

img

Recep Çalışkan

Tem 24, 2017

Gerçekten etkileyici bir şekilde duruyor

Sizde Bu Ürün Hakkında Fikirlerinizi Paylaşın

BU ÜRÜNLERDE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!