Çalışma Saatleri / Pazartesi - Cuma 9:00 - 18:00

Kentsel Dönüşüm Full Paket (BETONARME-GOLD)

3999,00 ₺

Fiyat KDV Dahil

Mevcut Seçenekler:

Bu Pakette Size Verilecek Hizmetler
001 Riskli Yapım Danışmanlığı
002 Yapınıza Ait Kentsel Dönüşüm Önerileri
003 Yapınızın Yerinde Tespit Edilmesi
004 Yapınıza Ait Risk Değerlendirme Raporunun Hazırlanması İlgili Resmi İdareye Sunulması "Risklidir" veya "Riskli Değildir" Onayı Alınması
Hizmetin Başlaması ve Tamamlanması İçin Gereken Evraklar
001 Tapu Fotokopisi
002 Kimlik Fotokopisi
003 Başvuru Dilekçesi
004 Tapu Müdürlüğünden Alınan Tapu Kaydı, Belediyeden Alınan Emlak Beyanı, Belediyeden Alınan Açık Adresi Belirten Yazı, Yapınız Daha Önceden Ruhsat Almış ise Eski Proje (Belediyeden alınabilir)

Kentsel Dönüşüm nedir?

RiskliYapim.Com ailesi olarak şunu diyebiliriz ki;

Türkiye 80 milyona yaklaşan nüfusu ve milyonlarla ifade edilen konut sayısı ile dünyanın en büyük ülkelerinden birisidir. Ancak maalesef geçmişte uygulanan imar politikaları nedeniyle şehirleşme stratejimiz oldukça çarpık gelişmiş ve mevcut şartlar altında, sahip olduğumuz ciddi sayısal büyüklüğe rağmen nitelik bakımından oldukça geri sıralarda yer almaktayız. Bu sorun yalnızca görsel bir niteliksizliği değil, aynı zamanda statik olarak da olumsuz bir yapılaşmayı beraberinde getirmiştir. Zira 20 yıl öncesine kadar yapıların ruhsat alması için usulen başvuru yapılmakta, neredeyse hiçbir denetim olmaksızın yapılara inşaat ruhsatı ve oturma izni verilmekteydi. Bu şartlar altında da en düşük maliyet seviyesi benimsendiğinden yapıların nitelikleri oldukça düşük seviyelerde kalmaktaydı.

Geçmişte yaşadığımız depremler maalesef acı biçimde bize bir hususu öğretti ki, yapıların güvenliği öncelikli olarak her şeyin önündedir. Kaldı ki, bazı büyük şehirlerimizde yapılan binaların yıkılmak için depreme dahi ihtiyaçları olmadığı yaşanan çökmelerle anlaşılmıştır. Cumhuriyet döneminin nerdeyse tamamında popülist imar politikaları nedeniyle, gecekondu olan tabir edilen yapıların, 90’larda çok katlı yapılara dönüşmesinin ardından gelen 1999 Gölcük depremi ise bize ciddi bir ders verdi. Özellikle İstanbul için beklenen büyük depremin çok yakında gerçekleşeceği beklentisi dünya çapında korkutucu bir senaryo olarak tanımlanırken, yüz binlerce kişinin hayatına mal olabileceği ve telafisi imkansız maddi zararlara neden olabileceği için, ulusal boyutta bir yenilenme projesinin deprem önceliği olan bölgelerde başlayıp, tüm ülkeye yayılması planlanmış durumdadır.

Kentsel Dönüşüm, bu riskli yapılaşmanın iyileştirilmesi, şehirlerin siluetinin düzeltilmesi ve modern zamanlara uygun bir yapılaşmanın tesis edilmesi için gerçekleştirilen ulusal bir strateji planıdır. Bu kapsamda denetimlerde riskli görülen yapıların ivediyetle yıkımı ve yenilenmesi öngörülmektedir. Kentsel Dönüşüm yasası kapsamında konut sahiplerini mağdur etmemek için pek çok destek devlet tarafından verilmekte ve konut sahiplerinin maddi olarak desteklenmesi öngörülmektedir. Bu sayede sosyal devlet ilkesine uygun biçimde halkın can ve mal güvenliğinin devlet tarafından tesis edilmesi mümkün olmakta ve yapıların güvenilir olmamaları sebebiyle yaşanacak maddi kayıpların ve can kayıplarının önüne geçmek planlanmaktadır. Tüm uzmanların üzerinde uzlaştığı husustur ki, deprem değil, dayanıksız yapı can almaktadır. Bu nedenle devlet politikası olarak yapıların Kentsel Dönüşüm kapsamında yenilenmesi planı kararlılıkla uygulanmaktadır.

Bu konuda RiskliYapim.Com ailesi olarak, can ve mal güvenliğini en üst düzeyde tutuyoruz. Fİyat politikamızı bu bağlamda ele aldık ve asgari geçim oranlarına sahip yapı sahiplerine göre ayarladık. Kampanyalar ile bu fiyatları daha da cazip hale getirdik. Tek yapmanız gereken samimiyetle bizimle iletişime geçmeniz. Gerisini biz hallederiz.

Bu konu ile alakalı diğer makalelerimizede buradan ulaşablirsiniz.

 

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olun !

Sizde Bu Ürün Hakkında Fikirlerinizi Paylaşın

BU ÜRÜNLERDE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!