Çalışma Saatleri / Pazartesi - Cuma 9:00 - 18:00

Mimari Proje

1999,00 ₺

Fiyat KDV Dahil

Mevcut Seçenekler:

Bu Pakette Size Verilecek Hizmetler
001 Kat Planları Çizimi
002 İki Adet Kesit Detayı
003 Bir Adet Görünüş
004 Bir Adet Pafta Dizaynı (Ölçek 1/50) 

Not: Yapınızın Ruhsat almış olma şartı yoktur. İstediğiniz mevcut yapı için bu hizmeti satın alabilirsiniz. Bu paket Ruhsatsız, Ruhsata aykırı tüm yapılar içindir.

İmar affı gibi kanuni düzenlemelerde kullanılabilir. Ruhsatlı yapılarınızda ise tadilat projesi olarak değerlendirebilirsiniz.

 

İmar Affı Nedir?

İnsan yaşamını çevreleyen ,barınma ihtiyacını karşılayan yapılar bazı yasal mevzuatlara tabidir. Bu mevzuatlar kentsel yaşamı oluşturan bireyler arasında yaşam hakkı, barınma hakkı ve çevresel ferah ile beraber eşit fayda hakkı tanır. 

Ülkemizde çıkan tüm kanunlara baktığımızda yürürlükte olduğu dönemlerde revizyonlar yapılarak bu ihtiyacın ve ferahın sağlanması istenmiştir. Nitekim en son çıkan imar affı  kanunlarında  bunu daha iyi görebiliriz. İnsan yaşamını çevreleyen bu yapılar her ne kadar amacına yönelik hizmet vermesi istense de bazı vatandaşların yasadan aykırı kendi insiyatiflerinde oluşturdukları yapılar, bu ferahı ve düzeni bozar nitelikte etkiye neden olmuştur.

Ekonomik ve siyasi nedenler bu yapıların artmasını engellemekte hep geri kalmış ve günümüzde caydırıcı yasalar olsa dahi sayısı baya artış göstermektedir.

İmar affı kanunları bu nedenlere bakıldığında toplum ile toplumun, vatandaşlar ile resmi dairelerinin birbirleri ile olan ekonomik, siyasi, hukuki sorunlarını bir kenara bırakıp sorunları çözmeyi hedeflemektedir.

İmar affından fadalanmak isteyen tüm vatandaşların bu gibi fırsatları değerlendirip, ruhsatsız veya ruhsata aykırı yapıları için çalışmlarını yaptırması temennimizdir..

Bu Ürün İçin Gönderilen Yorumlar

img

KK

May 14, 2018

BENDE GAZİANTEP DEN YAZIYORUM. TÜRKİYENİN HER YERİNE ÇİZİM YAPABİLİRİM.

img

Perihan Gül

Nis 27, 2018

çok güzel bir proje sunmuşsunuz gerçekten biz kütahya'da yaşıyoruz acaba bize özel olarak proje çalışması yapabilir misiniz.

Sizde Bu Ürün Hakkında Fikirlerinizi Paylaşın

BU ÜRÜNLERDE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!